Tworzenie aplikacji Android

Można powiedzieć, że każdy z nas jest otoczony ogromną ilością systemów i aplikacji zainstalowanych na swoich urządzeniach mobilnych w domu czy pracy. Jeśli chodzi o Androida, to jest to prawdopodobnie najpopularniejsza platforma dla urządzeń mobilnych na świecie. Rozwój Androida pozwala na zbliżenie użytkowników różnych urządzeń do niemal wszystkich usług i treści Google obecnych w Internecie.

android featured image
android featured image

Jak już wspomnieliśmy, to proces tworzenia oprogramowania, w którym tworzone są aplikacje na urządzenia z systemem Android. Google utrzymuje, że aplikacje dla tego systemu operacyjnego mogą być pisane w Kotlinie, Javie i C++.

PROJEKTY

Sprawdź nasze case studies

amino

Amino

Training made simple. Book your personal trainer anywhere anytime.

steppie

Steppie

Insurance policy app that rewards users for healthy behaviors such as walking, running, and cycling.

lab plus

Labplus

LabPlus provides a simple way to schedule and pay for desired medical test in your home town.

android development at applover

Dlaczego warto rozwijać aplikacje na Androida?

Każda aplikacja na Androida może być dystrybuowana w prosty sposób. Dzięki ogromnemu rynkowi dystrybucji, jakim jest Google Play, po zakończeniu procesu tworzenia aplikacji mobilnej, możesz ją od razu opublikować. Google Play daje Ci dostęp do milionów potencjalnych użytkowników Twojej aplikacji. W tym samym czasie, nadal można kontrolować i regulować sprzedaż swojej aplikacji android. Możesz łatwo kontrolować, które grupy docelowe Twoja aplikacja będzie ostatecznie dotrzeć po wydaniu, z pewnością, że wybrani klienci będą mogli pobrać go niemal natychmiast.

Rozwój Androida oraz języki programowania, takie jak Java czy Kotlin, sprawiają, że niezależnie od tego, gdzie zostanie zainstalowane oprogramowanie – na urządzeniu LG, HTC czy Samsung, podstawa jego działania pozostaje taka sama. Niewątpliwą zaletą jest pełna uniwersalność, która pozwala twórcom aplikacji na przygotowanie produktów na szerszą gamę akcesoriów bez konieczności dostosowywania ich funkcjonalności do konkretnych modeli urządzeń przy zachowaniu wysokiej wydajności aplikacji. Wszystkie te czynniki przekładają się na wysoką atrakcyjność technologii wśród przedsiębiorców i zwiększają ich gotowość do tworzenia aplikacji na Androida.

android, applover

Jak tworzyć aplikacje i czy istnieje zapotrzebowanie na aplikacje na Androida w 2022 roku?

Z początku, Android wymaga od dewelopera wiedzy oraz dogłębnej znajomości Java i Kotlin. Prawie każdy programista Androida pyta, czy ta technologia będzie nadal tak popularna, jak jest teraz. Jesteśmy głęboko przekonani, że odpowiedź brzmi: tak. Nawet robiąc szybki research na temat liczby stanowisk, na które poszukiwany jest Android Developer, otrzymujemy wynik prawie 270 000 otwartych rekrutacji.

Zostań programistą Androida i rozwijaj aplikacje na Androida

Pierwsza aplikacja pojawiła się na rynku około dekady temu. Obecnie technologia wydaje się być już dość dojrzała, ale wciąż programiści znający język Java i Kotlin są bardzo pożądanymi pracownikami na rynku. Jeśli więc rozważasz karierę programisty w tej technologii, nie powinieneś się martwić o trudności w znalezieniu pracy. Pamiętaj, że potrzebujesz dobrej znajomości języka Java lub Kotlin oraz chęci do dalszego samorozwoju.

Aplikacje na Androida, które prawdopodobnie znasz:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Pasja jest kluczową siłą, która napędza nasz sukces.