Angular

Aby zrozumieć czym jest Angular, musimy cofnąć się do czasów, kiedy w świecie JavaScript istniały biblioteki takie jak jQuery. To właśnie wtedy mniej więcej zaczyna się historia Angulara, który wywodzi się z AngularJS.

Zacznijmy od początku. W latach 90-tych, Misko Harvey, programista pracujący dla Google, rozpoczął pracę nad zadaniem stworzenia projektu Google Feedback. Wraz ze swoim zespołem web developerów Harvey stworzył ponad 17 tysięcy linii kodu, co zajęło im w sumie sześć miesięcy. Programiści i testerzy zaangażowani w projekt zaczęli coraz bardziej zatapiać się w JavaScript, przez co testowanie nowego narzędzia stało się niezwykle trudne.

Za zgodą swojego lidera Harvey postanowił przepisać kod od nowa, używając do tego celu skryptu o nazwie GetAngular. Dzięki temu nowa aplikacja webowa zamiast 17 tysięcy linii kodu miała ich tylko 1500, a deweloper napisał ją sam nie w pół roku, a w trzy tygodnie. Przykład Harveya wystarczył, by Google zainteresowało się frameworkiem. Firma nazwała go Angular.

Rozwój AngularJS

Pierwsza stabilna wersja AngularJS została upubliczniona w 2010 roku, a w czerwcu 2012 roku zdominowała wszystkie grupy programistów na całym świecie. Dlaczego? AngularJS był pierwszym frameworkiem, który pozwalał na wstrzykiwanie zależności. Dzięki temu możliwe było pisanie testów i izolowanych komponentów. Framework ułatwiał poprawianie kodu HTML za pomocą niewielkiej ilości kodu JavaScript.

angular applover

Angular a tworzenie stron

AngularJS był pierwszym frameworkiem, który całkowicie usunął konieczność przeładowywania strony internetowej. Ma to niewątpliwy, pozytywny wpływ na serwer, ponieważ dzięki tej technologii przesyłasz mniej danych. Z kolei w kontekście przeglądarek plusem jest to, że technologia ta pozwala na implementację angażujących animacji i poruszanie się pomiędzy stronami.

Programista Angular – Front-end Developer

Programiści AngularJS są wykwalifikowanymi programistami JavaScript, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w niektórych koncepcjach inżynierii programowania. W przeciwieństwie do niektórych frameworków JavaScript, AngularJS wymaga od programisty robienia rzeczy w “kanciasty” sposób. To sprawia, że deweloperzy muszą znać AngularJS całkiem dobrze, a nie być tylko doskonałymi programistami typescript ze znajomością JavaScript. Front-end developerzy uważają tworzenie oprogramowania przy użyciu Angulara za dość trudne. Z drugiej strony, pozwala on na szeroki zakres działań, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych i rozwój oprogramowania w ogóle.

Jak AngularJS wzbogaca usługi programistycznej

Każdy konkretny skrypt czy framework posiada unikalne w świecie programowania funkcjonalności, które umożliwiają realizację projektów tworzenia oprogramowania. Angular JS jest frameworkiem o różnych cechach i charakteryzuje się zaletami, których nie można znaleźć w żadnym innym frameworku JavaScript. Dzięki temu, framework ten stał się jednym z najpopularniejszych frameworków wśród programistów Angular JS i przedsiębiorców. Ułatwia on sprawny proces tworzenia aplikacji internetowych, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i koszty budowy aplikacji internetowych.

angular applover

AngularJS w firmie programistycznej

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem aplikacji webowej dedykowanej dla Twojej firmy i nie wiesz, którą technologię wybrać, przedstawiamy kilka najważniejszych powodów, dla których powinieneś poważnie rozważyć Angular:

  • Rozwój interaktywnego interfejsu użytkownika
  • Łatwość użytkowania
  • Wielokrotne wykorzystywanie kodu
  • Deklaratywność i LessCoding
  • Integracja architektury MVC i MVVM
  • Duże wsparcie społeczności
  • Dwukierunkowe wiązanie danych
  • Wysoka wydajność.

Produkty zaprogramowane w Angularze, który zapewne znasz:

KONTAKT

Pasja jest kluczową siłą, która napędza nasz sukces.